W1A25C102MAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
W1A25C102MAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
0405 (1012 Metric)
Description:
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0504
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Number of Capacitors 2
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0405 (1012 Metric)
Ratings -
Series IPC
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000pF