Home / RF Antennas / W1P35X8W04-H100D3B0A
minImg
W1P35X8W04-H100D3B0A
KYOCERA AVX
Product No:
W1P35X8W04-H100D3B0A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
ANTENNA ASSY, WLAN1 04 100
User Guide
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.48GHz
Applications Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination IPEX MHF4
Mounting Type Adhesive
Height (Max) 0.016" (0.40mm)
Product Status Active
RF Family/Standard 802.15.4, Bluetooth, WiFi
VSWR -
Antenna Type PCB Trace
Series W
Frequency (Center/Band) 2.44GHz
Mfr KYOCERA AVX
Return Loss -15dB
Features Cable - 100mm
Package Box
Gain 2.8dBi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz)