W22KCC-P05MPH0-700S
ODU
Product No:
W22KCC-P05MPH0-700S
Manufacturer:
ODU
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, R/A, SZ 2, S
User Guide
Cable Opening 0.256" ~ 0.276" (6.50mm ~ 7.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 600V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 12A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 2
Mfr ODU
Connector Type Plug, Male Pins
Contact Material Brass
Features Backshell, Strain Relief
Primary Material Metal
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 120°C