W23F1C-P12MPH0-800S
ODU
Product No:
W23F1C-P12MPH0-800S
Description:
ODU MINI-SNAP R/A PLUG, STY 2, S
User Guide
Cable Opening 0.295" ~ 0.315" (7.50mm ~ 8.00mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 450V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 12A
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 120°C