W2A21A820KAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
W2A21A820KAT2A
Description:
CAP ARRAY 82PF 100V NP0 0508
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100 V
Number of Capacitors 2
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 82pF