W2A2ZD473KAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
W2A2ZD473KAT2A
Description:
CAP ARRAY 0.047UF 10V X5R 0508
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Number of Capacitors 2
Temperature Coefficient X5R
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.047µF