W2A4YC681KAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
W2A4YC681KAT2A
Description:
CAP ARRAY 680PF 16V X7R 0508
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0508 (1220 Metric)
Ratings -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 680pF