W2A4ZA270KAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
W2A4ZA270KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Package:
0508 (1220 Metric)
Description:
CAP ARRAY 27PF 10V NP0 0508
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 10 V
Number of Capacitors 4
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0508 (1220 Metric)
Ratings -
Series IPC
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 27pF