W2A4ZC104MAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
W2A4ZC104MAT2A
Description:
CAP ARRAY 0.1UF 10V X7R 0508
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1µF