W2A4ZC473MAT2A
KYOCERA AVX
Product No:
W2A4ZC473MAT2A
Description:
CAP ARRAY 0.047UF 10V X7R 0508
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.047µF