W2L14C105KAT1A
KYOCERA AVX
Product No:
W2L14C105KAT1A
Description:
CAP CER 1UF 4V X7R 0508
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.050" L x 0.080" W (1.27mm x 2.03mm)
Package / Case 0508 (1220 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF