W3H11A4718AT1F
KYOCERA AVX
Product No:
W3H11A4718AT1F
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP FEEDTHRU 470PF 100V 0612
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) 150mOhm
Tolerance -20%, +50%
Thread Size -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height (Max) 0.048" (1.22mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series W3H
Package / Case 0612 (1632 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 pF
Package Tape & Reel (TR)
Current 4 A