W3L14C105MAT1S
KYOCERA AVX
Product No:
W3L14C105MAT1S
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 1UF 4V X7R 0612
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series IDC, W
Package / Case 0612 (1632 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF