W42B0C-P12MFG0-850S
ODU
Product No:
W42B0C-P12MFG0-850S
Description:
ODU MINI-SNAP RT. ANGLE PLUG, ST
User Guide
Cable Opening 0.315" ~ 0.335" (8.00mm ~ 8.50mm)
Voltage Rating 400V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 120°C