W42B0C-P14MFG0-600S
ODU
Product No:
W42B0C-P14MFG0-600S
Description:
ODU MINI-SNAP RT.ANGLE PLUG, STY
User Guide
Cable Opening 0.217" ~ 0.236" (5.50mm ~ 6.00mm)
Voltage Rating 366V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 120°C