W77C032A40FL
Nuvoton Technology Corporation
Product No:
W77C032A40FL
Description:
IC MCU 8BIT ROMLESS 44QFP
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Speed 40MHz
Program Memory Type ROMless
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 36
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series W77
Package / Case 44-BQFP
Data Converters -
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V