W77L516A25PL
Nuvoton Technology Corporation
Product No:
W77L516A25PL
Description:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44PLCC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Speed 25MHz
Program Memory Type FLASH
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series W77
Package / Case 44-LCC (J-Lead)
Connectivity EBI/EMI, Serial Port
Program Memory Size 64KB (64K x 8)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.7V ~ 5.5V