W77L532A25FL
Nuvoton Technology Corporation
Product No:
W77L532A25FL
Description:
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 44QFP
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Speed 25MHz
Program Memory Type FLASH
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series W77
Package / Case 44-BQFP
Connectivity EBI/EMI, Serial Port
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Data Converters -
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.7V ~ 5.5V