W78IRD2A25PL
Nuvoton Technology Corporation
Product No:
W78IRD2A25PL
Description:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44PLCC
User Guide
Core Processor 80C52
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 25MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1.25K x 8
Number of I/O 36
Peripherals POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series W78
Package / Case 44-LCC (J-Lead)
Core Size 8-Bit
Mfr Nuvoton Technology Corporation
Connectivity EBI/EMI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (64K x 8)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.5V ~ 5.5V