W78L032A24DL
Nuvoton Technology Corporation
Product No:
W78L032A24DL
Description:
IC MCU 8BIT ROMLESS 40DIP
User Guide
Core Processor 80C32
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Speed 24MHz
Program Memory Type ROMless
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 32
Peripherals -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series W78
Package / Case 40-DIP
Core Size 8-Bit
Mfr Nuvoton Technology Corporation
Connectivity EBI/EMI, Serial Port
Program Memory Size -
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V