WAF150-110S48W
P-DUKE Technology, Inc.
Product No:
WAF150-110S48W
Description:
DC/DC CONVERTER 48V 154W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Input (Max) 160V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.86" L x 2.56" W x 0.67" H (98.0mm x 65.0mm x 17.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 3.2A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 43V
Power (Watts) 154W
Series WAD150W (200W)
Type Enclosed
Efficiency 88%