WAF150-24S12W
P-DUKE Technology, Inc.
Product No:
WAF150-24S12W
Description:
DC/DC CONVERTER 12V 150W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 4 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.86" L x 2.56" W x 0.67" H (98.0mm x 65.0mm x 17.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 12.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Power (Watts) 150W
Series WAF150W (150W)
Type Enclosed
Efficiency 86%