WCB7JB620R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WCB7JB620R
Description:
RES 620 OHM 5% 7W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Size / Dimension 1.378" L x 0.394" W (35.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 620 Ohms
Power (Watts) 7W