WFH330L10RKE
Ohmite
Product No:
WFH330L10RKE
Description:
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 330W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 220°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.496" (12.60mm)
Tolerance ±10%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 11.024" L x 2.008" W (280.00mm x 51.00mm)
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 10 Ohms
Power (Watts) 330W