WFH90L25RJE
Ohmite
Product No:
WFH90L25RJE
Description:
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 90W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 220°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.496" (12.60mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 2.756" L x 2.008" W (70.00mm x 51.00mm)
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 25 Ohms
Power (Watts) 90W