WK73R2JTTE33R2F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
WK73R2JTTE33R2F
Description:
RES 33.2 OHM 1% 1W 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 33.2 Ohms
Power (Watts) 1W