WK73R3ATTE333J
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
WK73R3ATTE333J
Description:
RES 33K OHM 5% 2W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.252" W (3.10mm x 6.40mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 33 kOhms
Power (Watts) 2W