WK73S2ATTDR430F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
WK73S2ATTDR430F
Package:
0508
Description:
RES 430M OHM 1% 1W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Size / Dimension 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0508
Ratings AEC-Q200
Resistance 430 mOhms
Power (Watts) 1W