WK73S2HTTE3R83F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
WK73S2HTTE3R83F
Description:
RES 3.83 OHM 1% 1W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.83 Ohms
Power (Watts) 1W