WLA16P-34161100A00
SICK, Inc.
Product No:
WLA16P-34161100A00
Manufacturer:
SICK, Inc.
Description:
PHOTOELECTRIC SENSORS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Ingress Protection IP66, IP67, IP69
Response Time 500µs
Sensing Distance 0" ~ 393.701" (0m ~ 10m)
Output Configuration Push-Pull, NPN/PNP
Sensing Method Retroreflective
Light Source Red (635nm)
Product Status Active
Connection Method Connector, M12
Series W16
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr SICK, Inc.
Cable Length 11.81" (300.00mm)