WLA26P-3B112100ZZZ
SICK, Inc.
Product No:
WLA26P-3B112100ZZZ
Manufacturer:
SICK, Inc.
Description:
SENSOR RETROREFLECTIVE 15M PNP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Ingress Protection IP65
Response Time 500µs
Sensing Distance 0' ~ 59.10' (0 ~ 18m)
Output Configuration Push-Pull, NPN/PNP
Sensing Method Retroreflective
Light Source Red (635nm)
Product Status Active
Connection Method Cable with Connector
Series W26
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr SICK, Inc.
Cable Length 10.630" (270.00mm)