WLBR025FE
Ohmite
Product No:
WLBR025FE
Description:
RES 0.025 OHM 1% 1W AXIAL
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 25 mOhms
Power (Watts) 1W