WLTM0508QLR010FNR
Littelfuse Inc.
Product No:
WLTM0508QLR010FNR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
0508
Description:
2T WLTM0508 1W 50PPM 10 MOHM 1.0
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.053" L x 0.083" W (1.35mm x 2.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0508
Ratings -
Resistance 10 mOhms
Power (Watts) 1W