WLTM0612QLR016FNR
Littelfuse Inc.
Product No:
WLTM0612QLR016FNR
Package:
0612
Description:
2T WLTM0612 1.5W 50PPM 16 MOHM 1
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.067" L x 0.130" W (1.70mm x 3.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings -
Resistance 16 mOhms
Power (Watts) 1.5W