WMS7130010S
Nuvoton Technology Corporation
Product No:
WMS7130010S
Package:
8-SOIC
Description:
IC DGTL POT 10KOHM 32TAP 8SOIC
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Configuration Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) 300ppm/°C
Number of Taps 32
Tolerance ±20%
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Non-Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V