WMS7130050P
Nuvoton Technology Corporation
Product No:
WMS7130050P
Package:
8-PDIP
Description:
IC DGTL POT 50KOHM 32TAP 8DIP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Configuration Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) 300ppm/°C
Number of Taps 32
Tolerance ±20%
Mounting Type Through Hole
Memory Type Non-Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-PDIP
Series -
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V