WPB2512QLR039FYR
Littelfuse Inc.
Product No:
WPB2512QLR039FYR
Description:
2T WPC2512 2W 50PPM 39 MOHM 1.0%
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Ratings -
Resistance 39 mOhms
Power (Watts) 2W