Home / Fixed Inductors / WPN201612HR47MT
minImg
WPN201612HR47MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
WPN201612HR47MT
Description:
FIXED IND 470NH 3.4A 41MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.95A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 41mOhm Max
Inductance 470 nH
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 84MHz