Home / Fixed Inductors / WPN252010HS4R7MTY01
minImg
WPN252010HS4R7MTY01
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
WPN252010HS4R7MTY01
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.05A 290MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.05 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 290mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 19MHz