WPN3012H100MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
WPN3012H100MT
Description:
FIXED IND 10UH 1A 474 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 474mOhm Max
Inductance 10 µH
Series WPN
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 12MHz