WPN3012HS6R8MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
WPN3012HS6R8MT
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.1A 312MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.4A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 312mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 21MHz