WPN4012HS100MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
WPN4012HS100MT
Description:
FIXED IND 10UH 1.55A 276MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.55 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 276mOhm Max
Inductance 10 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 12MHz