WPN4020H1R5MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
WPN4020H1R5MT
Description:
FIXED IND 1.5UH 5.2A 36MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7.7A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 36mOhm Max
Inductance 1.5 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 30MHz