WRF1JT1R20
Stackpole Electronics Inc
Product No:
WRF1JT1R20
Description:
RES 1.2 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -80/ +900ppm/°C
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.2 Ohms
Power (Watts) 1W