WSE4FP-1G312100ZZZ
SICK, Inc.
Product No:
WSE4FP-1G312100ZZZ
Manufacturer:
SICK, Inc.
Description:
SENSOR THRU-BEAM 10MM NPN DO/LO
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Ingress Protection IP66, IP67
Response Time 500µs
Sensing Distance 0" ~ 393.701" (0m ~ 10m)
Output Configuration NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON
Sensing Method Through-Beam
Light Source Red (635nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series W4F
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr SICK, Inc.
Cable Length 78.74" (2m)