WSE4FP-21311100ZZZ
SICK, Inc.
Product No:
WSE4FP-21311100ZZZ
Description:
SENSOR THRU-BEAM 10MM NPN DO/LO
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Ingress Protection IP66, IP67
Response Time 500µs
Sensing Distance 0" ~ 393.701" (0m ~ 10m)
Output Configuration Push-Pull, NPN/PNP
Product Status Active
Connection Method Connector, M8
Series W4F
Voltage - Supply 10V ~ 30V