WSE4FP-22162100A00
SICK, Inc.
Product No:
WSE4FP-22162100A00
Description:
SENSOR THROUGH-BEAM 3.5M PNP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Ingress Protection IP66, IP67
Response Time 500µs
Sensing Distance 0" ~ 393.701" (0m ~ 10m)
Product Status Active
Connection Method Connector, M8
Series W4F
Voltage - Supply 10V ~ 30V