WSE4FP-6G312100ZZZ
SICK, Inc.
Product No:
WSE4FP-6G312100ZZZ
Description:
SENSOR THROUGH-BEAM 4M PNP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Ingress Protection IP66, IP67
Response Time 500µs
Sensing Distance 0" ~ 393.701" (0m ~ 10m)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series W4F
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr SICK, Inc.
Cable Length 196.85" (5m)