WSTC0402RLR012FKR
Littelfuse Inc.
Product No:
WSTC0402RLR012FKR
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
0402
Description:
2T WSTC0402 0.33W 100PPM 12 MOHM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 12 mOhms
Power (Watts) 0.333W, 1/3W