WSTC0603DLR012FNR
Littelfuse Inc.
Product No:
WSTC0603DLR012FNR
Package:
0603
Description:
2T WSTC0603 0.33W 75PPM 12 MOHM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 12 mOhms
Power (Watts) 0.333W, 1/3W